-

peter15k

Najlepsze uniwersytety na świecie i powódź czyli dieslu ratuj

Rok studiów na Harvardzie kosztuje 51 904 $ w przeliczeniu około 200 000 zł czyli po 5 latach studiów trzeba zapłacić za wykształcenie okrągły milion złotych. Widać z tego wyraźnie, że wykształcenie w USA to biznes . Czy opłacalny?

Przykładowo Steve Jobs założyciel firmy Apple skończył zaledwie szkołę średnią w Cupertino i zaliczył jedynie jeden semestr w Reed College w Portland w stanie Oregon a Albert Einstein katolickie gimnazjum w Monachium a na politechnikę w Zurichu nie zdał. Rozwinął swój talent dopiero jako ekspert techniczny trzeciej klasy w urzędzie patentowym w Bernie. Wśród 30 najsłynniejszych absolwentów, którymi chwali się Harvard 23 było politykami albo tzw „osobowościami medialnymi” a zaledwie 2 naukowcami. Wygląda wiec na to, że Harvard jest kuźnią lewicowych kadr politycznych i biurokratycznych z Kamalą Harris, Ruth Ginsburg i Zuckerbergiem włącznie. Zwykle nikt jednak nie przygląda jak sporządza się  ranking wyższych uczelni i przyjmuje go bezkrytycznie. Tymczasem pierwszym kryterium oceny uczelni jest tzw reputacja, tworzona o „ankiety eksperckie” z obszaru szkolnictwa wyższego dotyczące jakości nauczania i badań na światowych uniwersytetach czyli mówiąc wprost opiera aię na badaniu opinii akademickiej przez „pomiar nastrojów” w społeczności akademickiej. Ta ocena ankietowa stanowi 40 % oceny. Drugim elementem ( 10 %) oceny jest reputacja pracodawcy a opiera się na ponad 75 000 odpowiedziach na ankiety dotyczącej wskazanie instytucji, z których pozyskują najbardziej kompetentnych, innowacyjnych i skutecznych absolwentów. Czyli biurokracja, politycy i korporacje sami siebie oceniają i zatrudniają tworząc armię finansowaną z budżetu państwa a korporacje kredytem pozyskiwanym na tzw rynkach finansowych.Trzecim elmentem ( 20 % oceny ) jest pomiar liczby nauczycieli/uczniów czyli jakość nauczania. Ocenia zakres, w jakim instytucje są w stanie zapewnić studentom znaczący dostęp do wykładowców i opiekunów, i uznaje, że duża liczba członków wydziału przypadających na studenta zmniejszy obciążenie dydaktyczne każdego pracownika akademickiego. Czwartym elementem są „cytaty na wydział” a obliczane są poprzez podzielenie łącznej liczby cytowań otrzymanych przez wszystkie artykuły wytworzone przez instytucję w okresie pięciu lat przez liczbę członków wydziału w tej instytucji. Ostatnim elementem ( 5% ) jest poziom przyciągania wykładowców i studentów zagranicznych.

Z tego działania ankietowo-publicystycznego popartego public relations otrzymuje się ranking najlepszych uczelni na świecie, co przekłada się bezpośrednio na pozyskiwanie „klienta- studenta” płacącego milion złotych na studia z perspektywą otrzymania pracy w korporacji albo administracji. Widać wyraźnie, że korporacje i biurokracja stanowią autonomiczną galaktykę finansowaną emisją kredytu. O tym kto będzie uczył studentów decyduje tzw Korporacja Harvardu ( Harvard Corporation) z prezesem Lawrence S. Bacow. Sam Bacow jak podaje Wikipedia (…) urodził w Detroit w stanie Michigan jako syn żydowskich rodziców. Jego matka wyemigrowała z Europy w wieku 19 lat po II wojnie światowej i była jedynym członkiem swojej rodziny, który przeżył Auschwitz. Jego ojciec został sprowadzony do Stanów Zjednoczonych z Białorusi jako dziecko, aby uniknąć pogromów (…)

Nowe koncepcje urządzenia świata rodzą się na uniwersytetach, które stanowią same w sobie odrębną galaktykę . Muszą one jednak „importować” wykształcone kadry z całego świata bo same produkują głównie polityków tzw liderów i biurokratów. Jest to być albo nie być systemu finansowanego produkcją pieniądza kredytowego . Dlatego zagrożenie detronizacji dolara uderza w podstawy nie tylko gospodarcze ale edukacyjne „systemu”, produkującego głównie kadry korporacyjne i biurokratyczne. Poziom technologiii i medycynę "zapewnia" rabunek wykształconych kadr z całego świata. Tymczasem powódź w Niemczech spowodowała śmierć ok. 100 osób i trwa dyskusja co by było gdyby straż pożarna ratująca ludzi miała pompy i samochody na prąd. Na szczęście mają jeszcze stare diesle, które nawet po zalaniu odpalają. 



tagi:

peter15k
18 lipca 2021 12:32
21     2138    17 zaloguj sie by polubić

Komentarze:

Zdzislaw @peter15k
18 lipca 2021 13:26

Ci dyskutanci zapomnieli, że stare poczciwe diesle maja rozruszniki też na prąd. No chyba, że straż pożarna ma stare poczciwe diesle na korbę, wspomaganą palnikiem podgrzewającym głowice silnika, jak jeszcze sześćdziesiąt parę lat temu można było zobaczyć w "najnowocześniejszych" gospodarstwach rolnych (PGR-ach) w PRL-u

zaloguj się by móc komentować

smieciu @peter15k
18 lipca 2021 13:28

Autonomiczna galatktyka brzmi nieźle ale oczywiście jest to część przemyślanie zorganizowanego systemu naczyń połączonych ;) Czy to Sikorski czy Morawiecki czy Tadeusz Kościński musieli właściwe szkoły zaliczyć. I nie ma tutaj żandej tajnej czy nadzwyczajnej filozofii. Oczywiste jest że w dopracowanym systemie władzy kucie kadr, kucie młodych umysłów to podstawa. Głównym zadaniem  średniowiecznych uniwersytetów  nie było chyba nic innego. Szkolnictwo, zwłaszcza wyższe musi być pod specjalnym nadzorem.

System uniwersytecki jest w miarę dobrze zorganizowany. Albo tam trafiasz mając pieniądze a zatem już będąc zwykle jakąś częścią systemu władzy albo nie masz i dostajesz sypendia będąc odpowiednio politycznie poprawny albo po prostu dostajesz kredyt i ten staje się naturalnym narzędziem utrzymującym cię w ryzach. Ten prosty układ dostarcza niekończącą się ilość adeptów w stylu Morawieckiego gotowych do realizacji każdego planu powziętego na górze.

Są oni nie tylko wyszkoleni ale i dobrze przez szkołę rozpoznani, system świetnie wie czego oczekiwać. Oraz ma w czym przebierać.

Naprawdę nie ma wielkiej filozofii w sterowaniu  światowym bajzlem mając do dyspozycji takie wypracowywane przez setki lat narzędzia. Kiedy trzeba nagle okazuje się że wszyscy na raz jednym głosem i w jednej chwili zakrzykną: Covid!

Ludzie często nie mogą uwierzyć w wielki spisek gdyż nie rozumieją jak oni mogą tak wszyscy na raz kłamać w jeden takt. Ale cóż... nie ma w tym naprawdę nic kosmicznego. Po prostu dobrze zorganizowana, metodyczna praca od podstaw.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 18 lipca 2021 13:28
18 lipca 2021 13:37

a najważniejsze, to wyedukować we właściwy sposób przyszłych wyborców. Stad presja na scentraliowane "państwowe" systemy edyukacyjne, nadzorowane przez agendy "państwowe" (ministerstwa, kuratoria, wydziały oswiaty szczebla terytorialnego, etc.). Tudzież szkolenie kadr nauczycielskich według jednej zatwierdzonej matrycy.

Resztę zalatwia medialna młócka propagandowa.

I czy można się dziwić, że wyborcy regularnie głosują na najbardziej cynicznych hochsztaplerów, kradziejów  czy zwyczajnych gangsterów.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 18 lipca 2021 13:37
18 lipca 2021 14:05

I czy można się dziwić, że wyborcy regularnie głosują na najbardziej cynicznych hochsztaplerów, kradziejów  czy zwyczajnych gangsterów.

Kiedy czyta się o różnych ważnych przedstawicielach systemu władzy często przewija się motyw wewnątrz uczelnianych stowarzyszeń. Takim słynniejszym jest amerykańskie Skull & Bones. Te stowarzyszenia są taką wewnętrzną elitą, które później stanie się elitą w polityce biznesie czy mediach. A ich motto jest polega dokładnie na tym: wyłowieniu najbardziej cynicznych, amoralnych, zdolnych do wszystkiego studentów. Część z nich trafia tam na wskutek rodzinnych konseksji ale inni muszą się wykazać często odpowiednią dawką determinacji, masochizmu i sadyzmu. Tak przygotowani później są już znakomitym materiałem na wzorzec dla mas. Są to ludzie pewni i dlatego też dostają wsparcie medialne wywołującą podziw czy zaufanie tłumu...

zaloguj się by móc komentować

tadman @peter15k
18 lipca 2021 16:57

Dzięki za notkę, bo wydawało mi się, że pozycja uczelni związana jest bardziej z policzalnymi osiągnięciami a nie z jakimiś uznaniowymi.

Kiedyś za PRL-u trzymano parowozy na wypadek W i tłumaczenie było, że taki parowóz pojedzie nawet gdy pod kocioł zamiast węgla wrzucić drewno. Dzisiaj parowozy w muzeach.

zaloguj się by móc komentować

Alberyk @peter15k
18 lipca 2021 17:09

Czyli te rankingi to ściema na resorach, na zasadzie kupna prestiżu, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Zamiast nauczać do samodzielności produkują uzależnionych od siebie frajerów, bo kto po skończeniu takiej uczelni, gdyby się w jakiś zorientował co jest grane, krzyknie "król jest nagi!" jeżeli wcześniej dał się ogołocić z pieniędzy i czasu? Produkcja niewolników po prostu. 

zaloguj się by móc komentować

peter15k @tadman 18 lipca 2021 16:57
18 lipca 2021 17:41

Dewaluacja tzw. naukowości jest faktem. Taki postmodernizm naukowy. Jest on tylko lewarowaniem sprzedaży i elementem marketingu jak np. tzw działalność filantropijna. Ciepły etat uczelniany plus jakieś granty badawcze plus wzajemne cytowania prac naukowych i każda bzdura staje się "naukowa".  W tle oczywiście jest pieniądz. Może jeszcze nauki ścisłe jakoś się trzymają bo student matematyki czy fizyki , inżynier też oczywiście musi ( no powinien )  umieć obliczyć całkę.  Natomiast w naukach humanistycznych i społecznych wieje grozą i fałszerstwem. Nawet The Lancet w medycynie dał się ostatnio nabrać w związku z covidem ( nie wiadomo czy nie było korupcji ). Czasopisma naukowe stały się także elementem marketingu i sprzedażowego public relations dużych korporacji.  Tak i dzisiaj informacje o covidzie, szczepionkach i lekach to horror i szum informacyjny , z resztą celowy...

zaloguj się by móc komentować

peter15k @Alberyk 18 lipca 2021 17:09
18 lipca 2021 17:54

Z całą pewnością większość amerykańskich uniwersytetów ma lewicowy i "postępowy" charakter. Po skończeniu np Harvardu jest większa możliwość otrzymania  pracy  u innych kolegów, którzy wcześniej np.Harvard skończyli ( w administracji i  korporacji,mediach, polityce   ). Nic nowego - u nas znany jest przykład SGPIS czyli kuźni kadr biurokracji partyjnej albo posad w spółkach skarbu państwa.  Jobs twórca Appla jaki Musk ( licencjaty z ekonomii i fizyki ) nie kończyli prestiżowych uniwersytetów bo tam się teraz formatuje w jedynie słusznej ideowo formie a studia powinny dać możliwość poznania różnych opcji. 

zaloguj się by móc komentować

peter15k @Zdzislaw 18 lipca 2021 13:26
18 lipca 2021 18:04

Oni tam chwalą stare Unimogi z lat 70-80-tych

W warunkach ekstremalnych sprawdza się sprzęt prosty i niezawodny. Nie wiem jak się odpalają...Jak się przesiądziemy "na elektryki" to taka powódź będzie armagedonem. Nie dość że wyłączą światło to nawet  pompa  nie zadziała. Nie dowiozą wody ani żywności ani...szczepionek

zaloguj się by móc komentować

Dafi @peter15k 18 lipca 2021 18:04
18 lipca 2021 20:24

W tym wozie nawet jak zaleje rozrusznik to wystarczy go przepłukac wodą i działa.Raz uruchomiony silnik działa dopóki wlewa się do niego paliwo bo brak w nim elektryki sterującej pompą (jak w traktorze dzwignie mechaniczne lub podciśnienie).

W dzisiejszych wiadomościach Polsatu prowadząca poinformowała "oglądaczy" przy okazji wiadomości o szczepieniu przy podhalańskich parafiach,że jeżeli szczepienie nadal będzie szło jak po grudzie to na jesieni czeka nas takie spustoszenie jak obecnie czyni Covid w europie zachodniej.Spustoszenie.Szkoda,ze nie podała w którym kraju ten Armagiedon.

zaloguj się by móc komentować

z-daleka @peter15k
18 lipca 2021 22:13

Może warto w tym kontekście wymienić uniwersytet , który jest mało znany a w 2019 r. zajął drugie miejsce w rankingu uczelni o profilu nauk politycznych, ekonomicznych - chodzi o London School of Economics and Political Science, którego absolwentami byli między innymi  David Rockefeller , George Soros, John F. Kennedy , oraz obecna prezydent KE Ursula von der Leyen. Według Guardian a posiada ona obecnie większy wpływ na politykę niż jakakolwiek inna wyższa uczelnia.

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @peter15k
18 lipca 2021 22:32

Ciekawe jest jak w poniedziałek zmienią się kursy walut ?

:)

P.S.

:)

jak zwykle ?

zaloguj się by móc komentować

peter15k @z-daleka 18 lipca 2021 22:13
19 lipca 2021 00:35

LSE taki mało znany to nie jest , raczej dyskretny.  Kształcenie jest dostosowane pod globalne interesy City of London i ( np czerpania zysków z klimatyzmu czyli wypłukiwania pieniędzy z powietrza. ) 

zaloguj się by móc komentować

peter15k @MarekBielany 18 lipca 2021 22:32
19 lipca 2021 00:39

Na wczoraj jak ktoś miał milion do wydania to mógł jeszcze rozpocząć jakieś studia na Harvardzie ale inflacja spora i to może się zmienić. Co prawda polskie towary tańsze i eksport pikuje no ale cena benzyny też.

zaloguj się by móc komentować

peter15k @Dafi 18 lipca 2021 20:24
19 lipca 2021 00:43

To fascynujące jak oni to wcześniej wiedzą. "Okolice Gatesa" nawet wiedziały to już dobrych parę lat temu. Zatrudniają chyba proroków...

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @peter15k 19 lipca 2021 00:43
19 lipca 2021 09:18

zatrudniają, a także piszą im konspekty z treścią proroctw stosownych do wygłaszania w danym sezonie.

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @peter15k
19 lipca 2021 10:43

Pozwoliłam sobie podrzucić Pański artykuł prof.Dakowskiemu. Rewelacyjny!

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=31722&Itemid=80

zaloguj się by móc komentować

Andrzej-z-Gdanska @peter15k
19 lipca 2021 11:14

Stąd są m. in. "dwie drogi":

1. Jak ktoś chce zarobic trochę "kasy", a nie ma pomysłu, to musi najpierw wydać ten milion, albo się zadłużyć.

2. Jak ktoś ma pomysł na zarobienie miliona lub więcej to nie traci pieniędzy i czasu, tylko bierze się ostro do działania, a nie studiowania.

:)

Rozwiązanie żartobliwe, na problemy powodziowe, to generator spalinowy wytwarzający prąd. :) - duży lub mniejszy.

Każdy szpital ma (albo powinien mieć) agregat prądotwórczy na ropę na wypadek "W".

zaloguj się by móc komentować

peter15k @Andrzej-z-Gdanska 19 lipca 2021 11:14
19 lipca 2021 12:33

Są przykłady ludzi po studiach, którzy są dobrymi przedsiębiorcami ale to jest umiejętność, której nie nabywa się na studiach. Własna działalność -  to ryzyko straty ( obecnie tępiona ze względu na ideologiczne niszczenie klasy średniej ) oraz biurokratyczno-korporacyjno - polityczna ( tzw liderzy ).  

(...) Każdy szpital ma (albo powinien mieć) agregat prądotwórczy na ropę na wypadek "W". 

Nie tylko szpital. Każdy supermarket ma generator włączający się automatycznie po odcięciu dopływu prądu ( zasilanie lodówek i uniknięcie strat towarowych ) .  Te generatory w supermarketach są odpalane cyklicznie w celu sprawdzenia działania. 

zaloguj się by móc komentować

DobreWino @peter15k
19 lipca 2021 21:47

.

".. Nowe koncepcje urządzenia świata rodzą się na uniwersytetach, które stanowią same w sobie odrębną galaktykę.."

           Proces rzezbienia kadr wprowadzajacych dla reszty z nas nowe sposoby na zycie, i w ogole nowe sposoby ,chyba zaczyna sie juz w zlobku..:)

Ale zejdzmy tylko do poziomu szkoly sredniej. Przeciez Liceum im Staszica (dawniej Gottwalda) w Warszawie to jest prawdziwa kuznia kadr.

Jak popatrzec na sklad absolwentow tej placowki to jest az gesto od nazwisk i to  "od sasa do lasa"..A co jedno to lepsze.

Zadne inne liceum nie jest az tak ućkane nazwiskami ,ktore sa na pierwszych stronach mediow jak slynna,stara gotwaldówka.

Ach,kogóż tam nie ma... jest  Umer Magda,ktora wyraza sie o nadredaktorze Michniku per Adas,(a czytalam to kiedys w wywiadzie,i wynikalo dla mnie,ze sa z jednej klasy,ale Michnik jest po liceum im Slowackiego. Wiec jest tu jakies platanie sie w zeznaniach...,niewykluczone,ze ja cos plączę..:)

Ale za to jest  Borowski,jest Kapuściński,jest i sam Litynski (mowia,ze mason),a jest i Wanda Rapaczyńska, no i oczywiscie Karol Modzelewski.....itd... Lista jest naprawde dluga...i nie ma konca ,bo sa nowe roczniki..

  Nie wiem dlaczego,ale zawsze wydawalo mi sie ,ze Ziemkiewicz razem z Jaruzelska (koledzy z klasy ), tez sa od Staszica,ale starszyzna rodowa sufluje mi,ze ci akurat to sa od Banacha.... No,ok, ... trudno,jak nie, to nie...

zaloguj się by móc komentować

Greenwatcher @peter15k
20 lipca 2021 08:30

Będę oglądał te rankingi z jeszcze większą ostrożnością. Dzięki.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować